Niezbędnik opiekunki – ciekawostki i porady

Poniżej znajdziesz informację o zwyczajach, przepisach i prawie drogowym w Niemczech. Te porady mogą Ci się przydać podczas podróży do tego kraju. Warto wiedzieć jakie są różnice w ruchu drogowym, jak korzystać z komunikacji miejskiej, czy jak nasi zachodni sąsiedzi obchodzą święta.

Jak jeździmy samochodem w Niemczech?

Wiele osób, które z nami współpracuje i wyjeżdża opiekować się seniorami, to czynni kierowcy. Dlatego warto znać zasady ruchu drogowego w Niemczech i warto pamiętać także o tym, że niemieckie reguły nieco różnią się od tych w Polsce. Nie dajcie się zaskoczyć! Pamiętaj o tym, że… Zacznijmy od obowiązkowego wyposażenia samochodu osobowego. Niezbędny sprzęt to…

Details

Niemieckie smaki

Podobno w Niemczech można znaleźć ponad 6 tysięcy gatunków piwa i 300 gatunków chleba… Z racji bliskości obu krajów i podobnych produktów żywnościowych, kuchnie polska i niemiecka powinny być do siebie zbliżone. W wielu kwestiach to założenie sprawdza się, ale znajdziemy też pewne „smakowite” różnice. Po pierwsze mięso, po drugie ziemniaki Istotne w niemieckiej kuchni…

Details

Wysyłka paczki z Niemiec

Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski? Jaka metoda jest najszybsza, a jaka najkorzystniejsza finansowo? Zapraszamy do lektury.
Details

Różnice w przepisach drogowych

Pomiędzy przepisami w naszym kraju, a w Niemczech są różnice. Pierwszą zasadniczą, o której bezwzględnie powinniśmy pamiętać, jest zakaz parkowania na chodniku.
Details

Różnice kulturowe

Wyjeżdżając do Niemiec do pracy, warto pamiętać o pewnych różnicach kulturowych z jakimi możemy się spotkać. Polacy i Niemcy mają wiele cech wspólnych, jednak pod pewnymi względami różnimy się. Dotyczy to przede wszystkim kultury pracy i relacji biznesowych.

 

Details

Komunikacja miejska w Niemczech

Chwila na zakupy, wyjście na basen, a może zwiedzanie – w pracy opiekunki zdarzają się chwile wolne od codziennych obowiązków. Wtedy pomocna staje się komunikacja miejska.
Details

Boże Narodzenie w Niemczech

Boże Narodzenie w Niemczech Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny. Ponieważ święta są już coraz bliżej to dobry moment, żeby przypomnieć jak przebiega Boże Narodzenie w Niemczech. Należy zaznaczyć, że Niemcy są krajem wielowyznaniowym. Jednak Boże Narodzenie w landach, to jedno z najważniejszych rodzinnych Świąt. Mieszkańcy zaczynają przygotowywać się do nich już na cztery tygodnie przed…

Details