CIEKAWOSTKI I PORADY KTÓRE PRZYDADZĄ SIĘ NA ZLECENIU

Jak jeździmy samochodem w Niemczech?

Wiele osób, które z nami współpracuje i wyjeżdża opiekować się seniorami, to czynni kierowcy. Dlatego warto znać zasady ruchu drogowego w Niemczech i warto pamiętać także o tym, że niemieckie reguły nieco różnią się od tych w Polsce. Nie dajcie się zaskoczyć!

Details

Niemieckie smaki

Podobno w Niemczech można znaleźć ponad 6 tysięcy gatunków piwa i 300 gatunków chleba… Z racji bliskości obu krajów i podobnych produktów żywnościowych, kuchnie polska i niemiecka powinny być do siebie zbliżone. W wielu kwestiach to założenie sprawdza się, ale znajdziemy też pewne „smakowite” różnice. Po pierwsze mięso, po drugie ziemniaki Istotne w niemieckiej kuchni…

Details

Wysyłka paczki z Niemiec

Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski? Jaka metoda jest najszybsza, a jaka najkorzystniejsza finansowo? Zapraszamy do lektury.

Details

Różnice w przepisach drogowych

Pomiędzy przepisami w naszym kraju, a w Niemczech są różnice. Pierwszą zasadniczą, o której bezwzględnie powinniśmy pamiętać, jest zakaz parkowania na chodniku.

Details

Różnice kulturowe

Wyjeżdżając do Niemiec do pracy, warto pamiętać o pewnych różnicach kulturowych z jakimi możemy się spotkać. Polacy i Niemcy mają wiele cech wspólnych, jednak pod pewnymi względami różnimy się. Dotyczy to przede wszystkim kultury pracy i relacji biznesowych.  

Details

Komunikacja miejska w Niemczech

Chwila na zakupy, wyjście na basen, a może zwiedzanie – w pracy opiekunki zdarzają się chwile wolne od codziennych obowiązków. Wtedy pomocna staje się komunikacja miejska.

Details

Boże Narodzenie w Niemczech

Święta Bożego Narodzenia to okres szczególny. Ponieważ święta są już coraz bliżej to dobry moment, żeby przypomnieć jak przebiega Boże Narodzenie w Niemczech. Należy zaznaczyć, że Niemcy są krajem wielowyznaniowym. Jednak Boże Narodzenie w landach, to jedno z najważniejszych rodzinnych Świąt.

Details