Najczęstsze pytania

Decyzja wyjazdu do pracy w Niemczech nie zawsze jest łatwa. Często wiąże się z wieloma obawami. Wątpliwości pojawiają się także w momencie zmiany agencji. Możecie zadawać sobie pytania “Czy ta oferta jest dla mnie odpowiednia?”. Firma MEDIPE niczego nie ukrywa. Staramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze zapytania.

Jeżeli temat, który Was interesuje nie pojawił się na liście, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem czata. Chętnie udzielimy wszelkich wskazówek dotyczących współpracy z nami.

Informacje ogólne

Jakie stawki oferuje firma MEDIPE?

W naszej firmie stawki są uzależnione od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz od doświadczenia w opiece. Aby więcej dowiedzieć się o stawkach dla konkretnego zlecenia zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 71 377 88 88.

Czy aby podjąć współpracę z MEDIPE trzeba znać język niemiecki?

Wymagamy minimum podstawowej znajomości języka niemieckiego, gdyż jest ona potrzebna do skomunikowania się z podopiecznym. Jeżeli nie mówisz po niemiecku, to nic straconego! Firma MEDIPE organizuje kursy językowe, na które możesz się zapisać.

Czy aby podjąć współpracę trzeba mieć doświadczenie w opiece?

Doświadczenie w opiece lub wykształcenie kierunkowe jest bardzo ważne w tej pracy. Może być ono związane z pielęgnacją bliskiej osoby.

Czy po otrzymaniu zlecenia firma organizuje transport?

Firma MEDIPE organizuje transport na miejsce zlecenia lub zwraca koszty podróży.

Kto pokrywa koszty dojazdu?

Firma MEDIPE pokrywa koszty dojazdu lub proponuje organizację podróży.

Jeśli zdecyduję się na współpracę to jak szybko nastąpi wyjazd?

Termin wyjazdu jest zależny od preferencji Opiekuna lub Opiekunki. Staramy się, aby termin był jak najbardziej zbliżony do Waszych oczekiwań. Często wyjazd jest organizowany zaledwie w kilka dni.

Czy firma MEDIPE oferuje pracę także dla mężczyzn?

Zapewniamy pracę zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Płeć nie ma znaczenia, każdy może znaleźć propozycję dla siebie.

W jakich miastach/regionach macie zlecenia?

Oferujemy zlecenia w różnych miastach na terenie Niemiec. Jeżeli jakiś rejon jest bardziej dla Was atrakcyjny z pewnych względów, należy o tym poinformować rekrutera. Postaramy się dopasować miejsce zlecenia do indywidualnych preferencji.

Czy macie Państwo zlecenia pracy z osobami chodzącymi?

Oferujemy pracę z podopiecznymi w różnym stanie, zarówno tymi leżącymi, jak i samodzielnie się poruszającymi. W ofertach pracy informujemy o kondycji i chorobach pacjenta.

Formalności

Czy gwarantujecie ubezpieczenie?

Osoby, które podejmują z nami współpracę są ubezpieczone przez cały okres trwania umowy.

Czy są odprowadzane składki ZUS?

Składki są odprowadzane zgodnie z obowiązującym prawem.

Czy będąc w Polsce też mam jakieś obowiązki?

Przebywając w kraju w czasie pauzy należy wywiązywać się z wykonywania czynności marketingowych określonych w umowie.

Czy muszę się rozliczać w Niemczech?

Należy rozliczyć się z polskim Zakładem Ubezpieczeń Społecznych na podstawie wystawionego przez naszą firmę druku PIT.

Czy muszę się wyrejestrowywać z KRUS?

Należy udać się do odpowiedniego oddziału KRUS w celu uzyskania odpowiedzi. Za każdym razem to ubezpieczyciel podejmuje decyzję, czy konieczne jest wyrejestrowanie, bądź zawieszenie świadczenia.

Czy mogę podjąć współpracę jeżeli mam ubezpieczenie w KRUS?

Będąc ubezpieczonym w KRUS można nawiązać z nami współpracę. Niezależnie od rodzaju posiadanego ubezpieczenia proponujemy współpracę na podstawie umowy zlecenia.

Czy będę ubezpieczona w czasie trwania umowy i w jakim celu wymagane jest trzydziestodniowe, wcześniejsze ubezpieczenie?

Ubezpieczenie obowiązuje przez cały okres umowy. Trzydziestodniowa ciągłość ubezpieczenia istotna jest podczas starania się o Formularz A1 oraz kartę EKUZ.

Kiedy MEDIPE wypłaca wynagrodzenie?

Wynagrodzenie jest wypłacane do 14 dni po zakończeniu miesiąca.

Podczas zlecenia…

Czy firma posiada koordynatorów na terenie Niemiec?

Ściśle współpracujemy z koordynatorami w Niemczech, tak, aby w razie nagłej sytuacji, nasz pracownik mógł się pojawić na miejscu zlecenia w odpowiednio krótkim czasie.

Ile muszę zabrać ze sobą pieniędzy?

Podczas zlecenia jest zapewnione wyżywienie oraz lokum, więc ilość zabranych ze sobą pieniędzy zależy od indywidualnych preferencji Opiekuna.

Czy podczas zlecenia mam możliwość porozmawiania z moim koordynatorem?

Oczywiście! Nasi koordynatorzy są do Waszej dyspozycji. Zawsze chętnie służymy pomocą.

Jak wyglądają warunki mieszkaniowe?

Przy każdym zleceniu Opiekun lub Opiekunka mają do dyspozycji własny pokój, w którym mogą spędzać czas wolny i czas przeznaczony na sen. Często w mieszkaniu podopiecznego jest też dostęp do Internetu lub innych dodatkowych udogodnień.