JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA WYJAZD?

Decydujesz się na wyjazd jako Opiekunka osób starszych w Niemczech. Co dalej? Czas na wyciągnięcie walizki z szafy!

Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek odnośnie pakowania się na wyjazd.

 

Odzież

To, co stanowi zdecydowaną większość bagażu, to na pewno ubrania. Pakując je, trzeba pamiętać o tym, że powinny być wygodne. Nie powinny krępować ruchów ani ocierać – należy czuć się swobodnie przy pracy z podopiecznym. W walizce powinny się znaleźć ubrania zarówno te z krótkim rękawkiem, jak i te cieplejsze. W naszym klimacie nie da się na 100% przewidzieć pogody, więc lepiej zabezpieczyć się na każdą okoliczność. Warto pamiętać także o wygodnych butach (najlepiej nie jedna para) oraz obuwiu na przebranie.

Kosmetyki

Artykuły pielęgnacyjne i drogeryjne to już raczej indywidualna sprawa. Co prawda często zdarza się, że w domu podopiecznego jest przygotowany dla Opiekunki/ Opiekuna zestaw podstawowych środków do higieny, takich jak np. żel do kąpieli, mydło, szampon. Każdy z nas ma jednak indywidualne preferencje, więc warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w swoje ulubione produkty, które mogą być niedostępne za granicą.

Dokumenty

To bardzo ważny punkt. Przed wyjazdem koniecznie trzeba sprawdzić, czy wszystkie dokumenty zostały zapakowane. Co trzeba zabrać za sobą? Przede wszystkim dowód osobisty, paszport, ubezpieczenie i zaświadczenie o legalności zatrudnienia. Jeśli posiadasz prawo jazdy, również nie zapomnij go spakować. Warto też mieć zawsze pod ręką wszystkie ważne numery telefonów. Dobrym pomysłem jest też zapisanie dokładnego adresu zamieszkania podopiecznego, którym będziesz się opiekować.

Elektronika

W obecnych czasach niemal nie rozstajemy się z telefonem komórkowym. Bez wątpienia jest to gadżet, który warto mieć przy sobie podczas zlecenia. Możesz z niego bez obaw o koszty dzwonić do Polski – od 15 czerwca 2017 roku zmieniły się zasady płatności za połączenia w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Sprawdź, jak wygląda to u Twojego operatora.

Jeśli masz taką możliwość, możesz wziąć ze sobą przenośny komputer. Dzięki niemu możesz całkowicie bezpłatnie komunikować się z bliskimi poprzez internet. Jest to też bardzo dobre narzędzie do nauki języka niemieckiego.

Lista rzeczy do spakowania

Dobrym pomysłem jest napisanie listy rzeczy do spakowania. Uwzględnij w niej wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, które musisz wziąć ze sobą – wymień je po kolei. Dzięki dobrze przygotowanej liście będziesz mieć pewność, że o niczym nie zapomniałeś. Ułatwi ona też spakowanie się na powrót do Polski ze zlecenia.