Dla Opiekunki

Najczęściej zadawane pytania

Jakie stawki i formę zatrudnienia oferuje MEDIPE?

Oferujemy pracę w oparciu o umowę zlecenie. Stawki są uzależnione od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece. Średnie wynagrodzenie to 1700 € net/miesiąc.

Jak dobrze muszę znać język niemiecki?

Każde zlecenie ma indywidualne wymogi dotyczące znajomości języka. Są one uzależnione między innymi od poziomu komunikatywności podopiecznego oraz obowiązków Opiekunki. Jednak wymagana jest minimum podstawowa znajomość języka niemieckiego.

Jakie są dodatkowe wymagania związane z pracą w MEDIPE?

Oprócz podstawowej znajomości języka niemieckiego, bardzo ważne jest doświadczenie w zakresie opieki nad osobą starszą (może to być bliski). Istotne są również osobiste predyspozycje – empatia oraz wrażliwość.

W przypadku wielu zleceń wymagane (lub dobrze widziane) jest posiadanie prawa jazdy.

Czy mogę pracować w MEDIPE, jeśli nie spełniam jednego z wymogów?

Dla osób, które nie znają języka niemieckiego organizujemy specjalne kursy przygotowawcze, po których uczestniczki wyjeżdżają z MEDIPE. W zakładce SZKOLENIA możesz sprawdzić, na jakie kursy prowadzimy obecnie rekrutację.

Jeżeli brakuje Ci doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, warto rozejrzeć się za zleceniami w kraju lub wolontariatami np., w domach opieki. Po zrealizowaniu praktyk możesz ponownie zgłosić się do MEDIPE i wyjechać na zlecenie do Niemiec.

Czy MEDIPE organizuje i opłaca transport?

Tak, organizujemy transport na miejsce zlecenia lub zwracamy koszty podróży.

Czego mogę się spodziewać po rozmowie rekrutacyjnej?

Abyśmy mogli z Tobą porozmawiać, wypełnij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do nas pod numer +71 377 88 88. Podczas rozmowy nasz konsultant zapyta o Twoje doświadczenie w opiece i sprawdzi znajomość języka poprzez krótką rozmowę przeprowadzoną po niemiecku.

Ważne, aby przed rozmową przygotować swój dowód tożsamości oraz numer konta, na który chcesz otrzymywać wynagrodzenie. Mile widziane będą również referencje od rodzin, certyfikaty i prawo jazdy.

Kolejnym krokiem podczas rozmowy jest poznanie Twoich preferencji oraz wybranie odpowiedniego zlecenia.

Czy MEDIPE ma zlecenia dla mężczyzn?

Tak!

Kto decyduje o tym, na jakie zlecenie pojadę?

Ty! Na podstawie informacji zebranych podczas rozmowy rekrutacyjnej, przedstawiamy Ci oferty najbardziej odpowiadające Twoim preferencjom. Jeżeli oferta przypadnie Ci do gustu, kontaktujemy się z rodziną podopiecznego – przy obopólnej zgodzie przechodzimy do podpisania umowy.

Czy MEDIPE zapewnia ubezpieczenie?

Tak, osoby, które podejmują z nami współpracę są ubezpieczone przez cały okres trwania umowy.

Czy są odprowadzane składki ZUS?

W MEDIPE składki odprowadzane są od średniej krajowej.

Czy w Polsce po powrocie ze zlecenia nadal otrzymuję wynagrodzenie?

Po powrocie ze zlecenia Opiekunka wykonuje czynności informacyjno-rekrutacyjne i otrzymuje za nie wynagrodzenie prowizyjne.
Upowszechnianie materiałów reklamowych i promocyjnych, polecanie osób zainteresowanych podjęciem współpracy z Medipe czy pozyskiwanie informacji od potencjalnych kandydatów to przykłady czynności, które może realizować Opiekunka przebywając w Polsce. Gwarantujemy elastyczność w planowaniu świadczonych usług oraz wsparcie naszych konsultantów przy dokumentowaniu wyników.