Dla Opiekunki

Interesuje Cię profesjonalna opieka nad osobami starszymi? Poradnik, który przygotowaliśmy, jest obszerną bazą wiedzy i pomoże Ci przygotować się do pracy jako Opiekunka. W MEDIPE doskonale rozumiemy, że wyjazd do pracy za granicę to poważna decyzja, która może budzić obawy. Właśnie dlatego stworzyliśmy zestaw materiałów, w których znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania i dowiesz się, jak reagować w trudnych sytuacjach. Na naszej stronie możesz również skorzystać z Portalu Opiekuna. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mieć dostęp do najważniejszych dokumentów związanych ze współpracą z naszą firmą. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy i przekonaj się, że opieka w Niemczech to praca dla Ciebie!

Opieka nad osobami starszymi – co musisz wiedzieć?

Praca jako Opiekunka osób starszych wiąże się z wieloma wyzwaniami. Przed wyjazdem do Niemiec warto dowiedzieć się, kim będziesz się zajmować i poznać stan zdrowia podopiecznego. Seniorzy często zmagają się nie tylko z ograniczoną sprawnością fizyczną, ale także psychiczną – na przykład ze względu na demencję starczą. Dobrze więc poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Dzięki temu przygotujesz się do świadczenia jak najlepszej opieki.

Opiekunki powinny też mieć świadomość, jakie obowiązki czekają je na co dzień. Opieka nad osobami starszymi wymaga wiedzy na temat potrzeb seniora oraz umiejętności pomocy w każdej sytuacji – również gdy wydarzy się coś niespodziewanego. W MEDIPE zapewniamy stałe wsparcie, między innymi w postaci poradnika dla Opiekunów osób starszych. Sprawdź, co znajdziesz w naszych materiałach.

Przygotuj się do opieki nad osobami starszymi z naszym poradnikiem

Od lat pomagamy Opiekunkom przygotować się do pracy za granicą. Organizujemy szkolenia dla Opiekunek osób starszych oraz kursy językowe. Oferujemy również dostęp do bezpłatnych materiałów. Na stronie MEDIPE znajdziesz Portal Opiekuna zawierający niezbędne dokumenty związane z zatrudnieniem. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu załatwisz wszystkie formalności przez Internet i zaoszczędzisz czas.

Stworzyliśmy również Niezbędnik Opiekunki oraz Poradnik dla Opiekunek osób starszych w formie wideo. Znajdziesz w nich informacje, które pozwolą Ci przygotować się na wszystkie wyzwania związane z opieką nad seniorami. Dzięki temu nauczysz się dbać o potrzeby podopiecznych i dowiesz się, jak reagować w sytuacjach, które wymagają szybkiej interwencji. W MEDIPE robimy wszystko, by opieka nad osobami starszymi była więcej niż tylko obowiązkiem. Nasz poradnik pomoże Ci poczuć się pewnie, komfortowo i czerpać satysfakcję z pracy.

Postaw na współpracę z MEDIPE i korzystaj z naszego wsparcia na co dzień

MEDIPE to nie tylko atrakcyjne oferty pracy i konkurencyjne wynagrodzenie. Zapewniamy Opiekunkom stałe wsparcie podczas całego okresu współpracy, które obejmuje:

Przygotuj się do wyjazdu z poradnikiem dla Opiekunów osób starszych i rozpocznij pracę na atrakcyjnych warunkach. Zapraszamy również na naszego bloga – znajdziesz tam wiele przydatnych artykułów.

Szukasz zatrudnienia? Sprawdź też: opieka w Berlinie – oferty pracy.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie stawki i formę zatrudnienia oferuje MEDIPE?

Oferujemy pracę w oparciu o umowę zlecenie. Stawki są uzależnione od stopnia znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece. Średnie wynagrodzenie to 1700 € net/miesiąc.

Jak dobrze muszę znać język niemiecki?

Każde zlecenie ma indywidualne wymogi dotyczące znajomości języka. Są one uzależnione między innymi od poziomu komunikatywności podopiecznego oraz obowiązków Opiekunki. Jednak wymagana jest minimum podstawowa znajomość języka niemieckiego.

Jakie są dodatkowe wymagania związane z pracą w MEDIPE?

Oprócz podstawowej znajomości języka niemieckiego, bardzo ważne jest doświadczenie w zakresie opieki nad osobą starszą (może to być bliski). Istotne są również osobiste predyspozycje – empatia oraz wrażliwość.

W przypadku wielu zleceń wymagane (lub dobrze widziane) jest posiadanie prawa jazdy.

Czy mogę pracować w MEDIPE, jeśli nie spełniam jednego z wymogów?

Dla osób, które nie znają języka niemieckiego organizujemy specjalne kursy przygotowawcze, po których uczestniczki wyjeżdżają z MEDIPE. W zakładce SZKOLENIA możesz sprawdzić, na jakie kursy prowadzimy obecnie rekrutację.

Jeżeli brakuje Ci doświadczenia w opiece nad osobami starszymi, warto rozejrzeć się za zleceniami w kraju lub wolontariatami np., w domach opieki. Po zrealizowaniu praktyk możesz ponownie zgłosić się do MEDIPE i wyjechać na zlecenie do Niemiec.

Czy MEDIPE organizuje i opłaca transport?

Tak, organizujemy transport na miejsce zlecenia lub zwracamy koszty podróży.

Czego mogę się spodziewać po rozmowie rekrutacyjnej?

Abyśmy mogli z Tobą porozmawiać, wypełnij formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do nas pod numer 699 605 400. Podczas rozmowy nasz konsultant zapyta o Twoje doświadczenie w opiece i sprawdzi znajomość języka poprzez krótką rozmowę przeprowadzoną po niemiecku.

Ważne, aby przed rozmową przygotować swój dowód tożsamości oraz numer konta, na który chcesz otrzymywać wynagrodzenie. Mile widziane będą również referencje od rodzin, certyfikaty i prawo jazdy.

Kolejnym krokiem podczas rozmowy jest poznanie Twoich preferencji oraz wybranie odpowiedniego zlecenia.

Czy MEDIPE ma zlecenia dla mężczyzn?

Tak!

Kto decyduje o tym, na jakie zlecenie pojadę?

Ty! Na podstawie informacji zebranych podczas rozmowy rekrutacyjnej, przedstawiamy Ci oferty najbardziej odpowiadające Twoim preferencjom. Jeżeli oferta przypadnie Ci do gustu, kontaktujemy się z rodziną podopiecznego – przy obopólnej zgodzie przechodzimy do podpisania umowy.

Czy MEDIPE zapewnia ubezpieczenie?

Tak, osoby, które podejmują z nami współpracę są ubezpieczone przez cały okres trwania umowy.

Czy są odprowadzane składki ZUS?

W MEDIPE składki odprowadzane są od średniej krajowej.

Czy w Polsce po powrocie ze zlecenia nadal otrzymuję wynagrodzenie?

Po powrocie ze zlecenia Opiekunka wykonuje czynności informacyjno-rekrutacyjne i otrzymuje za nie wynagrodzenie prowizyjne.
Upowszechnianie materiałów reklamowych i promocyjnych, polecanie osób zainteresowanych podjęciem współpracy z Medipe czy pozyskiwanie informacji od potencjalnych kandydatów to przykłady czynności, które może realizować Opiekunka przebywając w Polsce. Gwarantujemy elastyczność w planowaniu świadczonych usług oraz wsparcie naszych konsultantów przy dokumentowaniu wyników.