PODTRZYMYWANIE AKTYWNOŚCI OSÓB STARSZYCH | Szkolenie

Mamy dla Was nowe szkolenie od Medipe – PODTRZYMYWANIE AKTYWNOŚCI OSÓB STARSZYCH (W TYM OSÓB Z DEMENCJĄ)

Ruch to zdrowie, jak to mówią, a w zdrowym ciele zdrowy duch. Dlatego właśnie warto aktywizować naszych Podopiecznych i zachęcać ich do działania. Im człowiek starszy, tym więcej energii wymaga wykonywanie zwykłych czynności, trzeba jednak motywować się do działania, by nie ulec ogólnej niechęci i negatywnemu nastawieniu do życia.

 

Jednak jak to zrobić? Jak zmobilizować Seniora do aktywnego, na miarę ich możliwości, spędzania dnia? Tego dowiecie się na naszym szkoleniu „Podtrzymywanie aktywności osób starszych”, które odbędzie się już 25-go marca. Stale otaczamy Was Opieką i dbamy o rozwój kwalifikacji, dlatego dla Opiekunek, które współpracują z Medipe, szkolenie jest bezpłatne. Jeśli chcesz poznać techniki motywacyjne, które bezpośrednio wpływają m.in. na dobre samopoczucie Podopiecznych, nie zwlekaj i zapisz się już dziś.

 

SZCZEGÓŁY:

Termin:                         25.03.2021 r. (czwartek) godz. 9:00 – 14:15

Miejsce:                        FORMA ZDALNA – ONLINE

Kontakt:                       Tel. 71 750 86 33, tel. kom. 600 020 314, [email protected]

Koszt:                           149 zł, Opiekunki Medipe – bezpłatnie

 

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! KLIKNIJ I WYPEŁNIJ FORMULARZ 

 

Wiedza, którą Ci przekażemy, przyda Ci się na wyjeździe i pomoże lepiej zrozumieć konkretne zachowania Podopiecznych! Zyskasz dodatkową pewność, że Twoje kompetencje w opiece są niepodważalne!

 

PROGRAM SPOTKANIA:

  1. Na jakie potrzeby seniora zwrócić uwagę przy jego aktywizacji?
  2. Jakie są czynniki wpływające na podejmowanie aktywności przez osobę starszą? Z czego może wynikać niechęć do działania?
  3. Czym się różni wspieranie od wyręczania? Dlaczego wyręczamy a senior na to pozwala? ( analiza przekonań). W czym pomaga metoda Montessori?
  4. Otrzymasz praktyczne porady i narzędzia, która pomogą zachęcić seniora do aktywności.
  5. Poznasz przykłady aktywności (także dla osób z demencją), w tym terapię reminescencyjną. Dowiesz się jak stworzyć swój bank pomysłów.

Dowiedz się więcej o chorobach, które wpływają na pamięć – kliknij!