Jak tanio dzwonić do Polski ?

Większość Opiekunów i Opiekunek osób starszych w Niemczech chce mieć kontakt z osobami mieszkającymi w Polsce. Nie tak dawno bo niespełna 15 lat temu, nie było możliwości łączenia się z dowolnym miejscem na świecie bez ponoszenia żadnych kosztów.

Dzisiaj, praktycznie każdy posiada telefon komórkowy a wraz z rozwojem Internetu, możemy nawiązać kontakt z bliskimi za pomocą komunikatorów lub bezpłatnego programu Skype.

W dobie Internetu można kontaktować się z najbliższymi  bardzo tanio, często nie płacąc zupełnie nic ale warto wiedzieć, że korzystając za granicą z Internetu, mając włączony roaming, możemy narazić się na duże koszty. Przyjrzyjmy się najbardziej popularnym ofertom i sprawdźmy w jaki sposób możemy dzwonić najtaniej.

Dzwoń za darmo przez Skype!

Depositphotos_39355245_original

Bardzo popularnym programem, umożliwiającym darmowe rozmowy jest Skype. Aby rozmawiać za darmo przez Internet, trzeba mieć zainstalowany program, dostępny na stronie www.skype.com. Pozwala na dzwonienie między dwoma komputerami niezależnie od tego, gdzie one się znajdują. Można rozmawiać podobnie jak przez telefon, a oprócz tego zobaczyć się w kamerce internetowej! Aby móc rozmawiać za darmo przez Skype wymagane jest połączenie z siecią WiFi lub abonament z możliwością przesyłania danych w sieci komórkowej. Dzięki aktywowanej usłudze w telefonie komórkowym dla obu rozmówców, możemy rozmawiać za darmo także przez telefon z każdego miejsca na świecie!

Następną możliwością, jaką oferuje Skype jest dzwonienie przez program na numery stacjonarne i komórkowe. Można wykupić abonament i w ramach comiesięcznej opłaty dzwonić, wg cennika podanego poniżej.:

Połączenia z telefonami stacjonarnymi* Dzwonienie do Niemiec Euro / miesiąc Dzwonienie do Polski Euro / miesiąc
120 min miesięcznie 0,57 1,02
400 min miesięcznie 1,71 3,55
bez ograniczeń 3,55 5,28
Połączenia z telefonami stacjonarnymi  i komórkowymi* Dzwonienie do Niemiec Euro / miesiąc Dzwonienie do Polski Euro / miesiąc
60 min miesięcznie 3,09 3,09
120 min miesięcznie 6,31 5,28
400 min miesięcznie 13,21 13,21

*na podstawie danych ze strony www.skype.com

Prefiksy w cenie

Jednym ze sposobów na tańsze dzwonienie z Niemiec do Polski jest wybranie odpowiednich prefiksów, które umożliwiają  połączenia zarówno na sieci stacjonarne jak i komórkowe.  Operatorzy sieci komórkowych, oferują usługi tańszych połączeń międzynarodowych w ramach tej samej opłaty abonamentowej. Aby wybrać najkorzystniejszy prefiks dla naszych potrzeb, dobrze jest porównać taryfy na stronach operatorów komórkowych. Warto pamiętać, że ceny prefiksów z dnia na dzień mogą ulegać zmianie, dlatego przed każdą rozmową polecamy sprawdzić ceny taryf. Połączenia telefoniczne dzięki funkcji prefiksów umożliwiają tanie dzwonienie z Niemiec do Polski od 1 centa za minutę na telefony stacjonarne i od 5 centów na telefony komórkowe

Poniżej przedstawiamy przykład wyboru danego prefiksu  do taniego dzwonienia z Niemiec do Polski (na przykładzie linii stacjonarnych T-Home):

Jeśli chcemy zadzwonić do Polski na numer 0048221234567, a prefiks najtańszego operatora łączącego rozmowy na polskie telefony stacjonarne to 01037 wybieramy numer 0370048221234567. Wówczas nie płacimy wg stawek Deutsche Telekom a operatora, do którego należy prefiks 01037.

Niemieckie sieci komórkowe

Thoughtful Woman holding Cell Phone

W Niemczech jest wielu operatorów usług komórkowych, którzy dążą do zapewnienia najkorzystniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych. Zanim zdecydujemy się wybrać najlepszą ofertę, warto sprawdzić nie tylko ceny oferowanych połączeń w kraju, ale także pozostałe koszty. Warto pamiętać, że operatorzy dążą do obniżania cen jednej usługi, kosztem drugiej. Jednym z kryterium wyboru jest sprawdzenie cen połączeń przychodzących, szczególnie ważnych wtedy, gdy przebywamy poza granicami kraju.  Do niemieckich operatorów sieci komórkowych należą, m.in.:  Lycamobile, ALDI TALK, Blauworld. Na niemieckim rynku dostępne są także telefony na kartę, które można doładowywać według potrzeb i wykorzystywać na rozmowy i smsy z bliskimi.

Tani telefon do Polski

Przygotowując się do wyjazdu do Niemiec, warto wiedzieć, czy na miejscu, w którym będziemy zajmować się podopiecznym będzie możliwość dzwonienia do Polski. W Niemczech, w ramach dodatku do abonamentu można dzwonić do Polski bez ograniczeń czasowych w tej samej cenie. Na rynku usług telekomunikacyjnych w Niemczech, w ramach abonamentu, można rozmawiać za darmo z użytkownikami telefonów stacjonarnych w Polsce. Dzięki korzystnym cenowo dodatkom do abonamentu (m.in. dostępnej w taryfie CountryFlat 1), w tej samej cenie porozmawiamy  z mieszkańcami Kanady, USA, Australii i mieszkańcami wszystkich krajów sąsiadujących z Niemcami. Jest to bardzo popularny dodatek, oferowany  w ramach usługi abonamentowej a koszt włączenia tej usługi wynosi 3,94 euro, aktywacja jest bezpłatna.