Wysyłka paczki z Niemiec

Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski? Jaka metoda jest najszybsza, a jaka najkorzystniejsza finansowo? Zapraszamy do lektury.

Deutsche Post 

Zacznijmy od tradycyjnej metody wysyłania listów i paczek, czyli od poczty. Na stronie internetowej Deutsche Post znajdziemy szczegółowe dane dotyczące przesyłek – ich wymiarów i cen.

Oto kilka przykładów tego, jak kształtują się ceny przy wysyłkach do Polski: na pocztówkę mieszcząca się w wymiarach 14-23,5 cm długości i 9-12,5 cm szerokości trzeba kupić znaczek za 0,75 EUR. Natomiast za listy o tych samych wymiarach płaci się w zależności od wagi: za list do 20 gram 0,75 EUR, a za list do 50 gram 1,5 EUR. Istnieją także cenniki na większe koperty (o wymiarach: minimalna długość 14 cm, minimalna szerokość 9 cm, przy czym łączna powierzchnia nie może przekraczać 90 cm), za dużą przesyłkę do 0,5 kg trzeba zapłacić 3,45 EUR, a za paczkę do 1 kg 7 EUR. Polecamy kalkulator, który znajduje się na stronie niemieckiej poczty. Aby obliczyć cenę, trzeba wybrać kolejno kraj, gdzie ma iść paczka, a później wymiary i wagę, a kalkulator obliczy cenę takiej przesyłki.

 

Link do przelicznika: http://www.portokalkulator.de/portokalkulator/std

 

Kurier

Jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma. Kurier przyjeżdża pod wyznaczony adres i dostarcza paczkę do wskazanego odbiorcy. To najlepsze rozwiązanie dla osób, które na pocztę mają daleko. Jest to także najszybszy sposób na wysyłkę paczki. Niestety z taką wygodą wiążą się największe koszty. Przy wyborze kuriera warto skorzystać z porównywarki cen firm kurierskich. Mechanizm wszędzie wygląda podobnie: należy wybrać kraj, do którego ma być wysłana paczka, określić jej ciężar i wymiary, a następnie kliknąć „porównaj ceny”, a porównywarka pokaże listę firm kurierskich wraz z cenami za wysyłkę danej paczki. W ten sposób można wybrać ofertę najkorzystniejszą cenowo.

Przykładowe adresy porównywarek firm kurierskich:  

http://www.kurierem.pl/paczki-z-niemiec,5.html

http://www.znajdzkuriera.pl/zagranica

http://www.kuriero.pl/

Kolejną opcją jest skorzystanie z firm transportowych. Większość z nich oprócz przewozu osób ma w swojej ofercie transport paczek. Ceny za przewóz paczki na trasie Niemcy-Polska są różne i wahają się od 10-40 EUR. Wszystko zależy od wymiarów i ciężaru przesyłki. Na stronach poszczególnych firm znajdują się szczegółowe informacje, zawsze należy upewnić się, czy zapewniony zostanie transport do wybranego miejsca, czy tylko do określonych miast (tak samo odbiór paczki) oraz jakie są maksymalne wymiary i ciężar paczki. Oto kilka przykładowych firm świadczących takie usługi:

http://www.transhans.pl/przesylki.html

http://www.przewozy-okonek.pl/kontakt/formularz-wyslania-paczki/