Witamy wszystkich na blogu firmy Medipe Medical Care Staffing. Blog dedykowany jest opiekunkom oraz opiekunom osób starszych, którzy zdecydowali się na wyjazd za granicę. Na blogu znajdą się informacje o najczęstszym kierunku wyjazdów naszych pracowników, w większości udających się do Niemiec. We wpisach z kategorii “Życie w Niemczech” umieszczać będziemy ciekawostki z kultury niemieckiej, opisy poszczególnych landów i miast, a nawet przepisy kulinarne i wiele innych. Blog ma mieć charakter poradnikowy. Chcemy, aby czytelniczki i czytelnicy znaleźli odpowiedzi na nurtujące ich pytania, które pojawiają się przed wyjazdem, a także podczas pobytu za granicą. Koleją istotną kategorią jest “Opieka nad osobami starszymi” – tutaj będziemy umieszczać informacje poradnikowe dotyczące opieki nad seniorami. Z pewnością będą przydatne w praktyce. Na blogu nie może zabraknąć także opowieści z życia opiekunek i opiekunów (mimo że jest to bardzo sfeminizowana profesja, to pojawiają się nieliczni opiekunowie).

Najważniejsi jesteście Wy – czytelnicy tego bloga, dlatego liczymy na Wasze opinie i sugestie, w których możecie nam wskazać tematy, jakie chcecie poruszyć.

W szczególności zapraszamy opiekunki, chcące podzielić się swoimi doświadczeniami z wyjazdu. W zakładce “Z życia opiekunki” planujemy umieszczać historie poszczególnych osób, które opiekują lub opiekowały się seniorami.

Serdecznie zapraszamy!